jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

In class 8 A, there are 20 students, 55% students are present on Wednesday. Find out how many people are present that day? How many people are absent on that da
Who was king Baudoin the First
Consider the halfpipe with a diameter of 7 cm and a height of 20 cm. Find its volume, rounding to 2 decimal places.
Wendy had 35 coins in pennies and nickels.She had $1.03.3Which system of equations could be used to determine the number of coins she has? Wendy had 35 coins in
Question 7 of 10 What does the audience learn about Romeo and Juliet from the prologue? Two households, both alike in dignity (In fair Verona, where we lay our
Write down the reciprocal of 2​
find the slope of the line x-intercept is twice as y-intercept​
Marking as brainliest last attempt whos good at paragraphs if so it’s about the topic bullying add my insta for the pictures trap.zyreca .
What would be an appropriate thesis statement for an essay about Hercules? Hercules is an important character in Greek mythology because he shows many traits va
what would the input, process, outcome and feedback be for a class assignment