zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

What is capgemini target % for pgp content completion at the beginning of a rapidstart?
Children who have been abused or neglected sometimes develop sleeping disorders.
Supplementary angles are angles whose sum is​ 180°. two supplementary angles are such that one angle is 3 degrees° less than less than twice twice the other. fi
Which terms below can serve as an alternate name for the cell membrane?
During world war ii, what was the major reason for relocating many japanese-americans to government-run internment camps?
Today, computer hackers are sometime asked to help solve internet crime. this is similar to what other crook being asked to help solve crime in early france?
A baseball player is running to second base at 5.03 m/s. when he is 4.80 m from the plate he goes into a slide. the coefficient of kinetic friction between the
What are different kinds of barriers to movement
Two atoms that are isotopes of one another must have a different number of what? protons neutrons electrons all particles 2 points Save Answer
Among 15- to 24-year-olds in the united states, suicide ranks __________ on the list of causes of death. a. first b. third c. fifth d. eighth