chenisong123
chenisong123 chenisong123
  • 04-07-2018
  • Mathematics
contestada

NEED HELP!
Also, please explain a bit of why you chose the answer, simply because I do not understand it.

NEED HELP Also please explain a bit of why you chose the answer simply because I do not understand it class=

Respuesta :

ddunc507 ddunc507
  • 04-07-2018
None of the answers are correct. Here is a picture showing my work. Hope this helps :)
Ver imagen ddunc507
Answer Link

Otras preguntas

which of the following statement is true about social sources of prejudice
what jobs did middle class members had in 1900? A.working in farms B.unemployed C.in europe fighting the war D.working in offices, stores, factories, and othe
Describe an object that is transparent. What quality makes it transparent?
Gross domestic product is the monetary value of all the goods and services produced for sale within a country’s borders over the course of a year. true or false
3 tons of dirt cost $360.00. What is the price per pound
Can you name another genetic variation among humans that might be an adaptation to the environment? Why do you think it fits the category of adaptation?
The amount of sales tax varies directly with the cost of the purchase. If the sales tax is $3.80 on a purchase of $76 what would be the sales tax on a purchase
Write an equation of an ellipse in standard form with the center at the origin and a height of 12 units and width of 19 units.
Andrea bought tacos from a food truck and left a 25\%25%25, percent tip of \$2.00$2.00dollar sign, 2, point, 00. What was the price of Andrea's tacos, before ti
What is the simplified expression for 6(2(y+x))?