awaw8392 awaw8392
  • 03-08-2018
  • Mathematics
contestada

The cost, C, of materials for a deck varies jointly with the width w and the length l. If C = $470.40 when w = 12 and l = 16, find the cost when w = 10 and l = 25.

Respuesta :

22diario 22diario
  • 03-08-2018
What is the question?
Answer Link

Otras preguntas

if you could i need help on this pls
Find the measures in the diagram.
A country produces two goods, gadgets and widgets. Last year the country produced 15,000 gadgets and 12,000 widgets. This year it produced 17,500 gadgets and 12
Los niños tienen que lavárselas. You answered A los niños les corresponde lavarse las manos.AIncorrect or extra word lIncorrect accent or capitalizationos niños
Write an expression for d subtracted from 100.
A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
Mark needs to pay $66.37 less on his utility bill compared to last month. If last month his utility bill was $208.55, how much is Mark paying for his bill this
What is the formula mass of copper sulfate pentahydrate [CuSO4⋅5H2O]? Be sure to add the water of hydration, which is the 5H2O part (water surrounding the copp
goals that contain things you might want to accomplish in your life are referred to as
Which processes are shown in the image above?