kcbschloe5641peezc0
kcbschloe5641peezc0 kcbschloe5641peezc0
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

How is multiplying and dividing rational numbers similar
to multiplying and dividing integers?

Respuesta :

PackRat123
PackRat123 PackRat123
  • 02-09-2018

Most rational numbers and integers are the same

Answer Link

Otras preguntas

Help plz I think it’s 1 but does E count?
at the bike shop x, it cost $2.75 per hour plus a $3.00 deposit to rent a bike.AT Bike shop z cost $1.75 per hour plus a $7.00 deposit to rent a bike. A. write
The cost for a pack of 7 padlocks to $23.80. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Identify a pattern in the given list of numbers. Then use this pattern to find the next number. 64,-16,4,-1
A piece of land measures 3 4/5 acres and is for sale at a price of $129,200.What is the price per acre?
Was anti-clericalism solely a heritage of reform movements
The counterclaim's purpose in an argumentative essay is to _______. Select all that apply A. Emphasize a point B. Strengthen an argument C. Show the weakness
The Truman doctrine was: A. The policy of rolling back communism around the world B. The policy of expanding communism around the world C. The policy of promot
Before all states would agree to ratification which part of the Constitution needed
What is the equation of the vertical line through (-8,5)