valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

how is the expression of sex linked genes both  similar to and different from the expression of autosomal genes?
Fragment in this sentenceWith her heavy dictonary, Donna thumps the top other ancient computer monitor.  Whenever the color tint flickers from normal to sickly
What is a group of organisms that look alike and can reproduce among their selfs ?
1.    How does the friction affect forward motion? Give an example. 2.    Describe two ways to change the frictional force between two solids surfaces. Change t
sam cut a pie into equal parts.There are 3 slices left.The angle measures for 3 slices is 72.how many slices did he cut?
How did the depression affect women and children?
Simplify (7-5i)(-3+9i)-(5+6i)^2
Graph the line using intercepts: 4x-3y=12
Simplify (7-5i)(-3+9i)-(5+6i)^2
How did the depression affect women and children?