daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

Please need help with this
Which in activity done on some argentinian estancias that is not done on American ranches
why should the lateral sides of the infants heel be used for capillary puncture?
How do this problem?
Read the following excerpt from Margaret Frink's Journal of the Adventures of a Party of California Gold-seekers.Mr. Wand and his company have left their wagons
This religion does not have any particular location or site which is deemed holy:a. Buddhism
How much Ca3(PO4)2(s) could be produced in an industrial process if 55.00g of CaCl2 In solution reacted completely wth sufficient Na3(PO4)(aq)
What is the difference between neutron stars and black holes?
help me find the area pls!! (show me how, don’t give the answer.)
Which sound device is used with the words peering and fearing? Which sound devices are used in line 2? What mood do the sound devices create?