2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

Help me Please Please Please Please Pleaseeeeeeee Use the information about Roger Clemens on page 444 to explain how you can determine how long a baseball will
The equation(x-6)(8+x)=(x-6)(8)+(x-6)(x) illustrates the use of which property?
Muslims made great technical and scientific advancements during the period known in Europe as the Dark Ages. Examples of Muslim advancements in mathematics and
Minus divided 3K -12 equals 48
What is meant by the following statement? "Inertia is directly proportional to mass."
Predict what the effect of a powerful fungicide that killed almost all fungi have on humans and animals. a. The humans and animals would not have any more par
At the equator, _____. the Earth spins more quickly days are 12 hours long nights are 24 hours long the sun never sets
40 yr long experiment giving black men syphilis and not treating them?
What family started the fight up
a moving company charges $840 plus $17 per hour. another moving company charges $760 plus $22 per hour . how long is a job that cost the same no matter which co