lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

Which of these professionals most directly uses geometry? air traffic controller speech therapist child psychologist cashier NextReset
How many bases are there on each rung of the DNA ladder?
Influenza and the common cold are infections of the _____. respiratory system digestive system endocrine system reproductive system
Trevor and marissa have 46 t-shirts to sell if marissa has 6 fewer than trevor how many t-shrits does trevor have
which best describes the kind of questions asked of the poems speaker
On Melissa's 6th birthday, she gets a $6000 CD that earns 3% interest, compounded semiannually. If the CD matures on her 13th birthday, how much money will
Two angles form a right angle. one angle measures 45 degrees. what is the measure if the other angle?
Tickets to a baseball game cost $4 for adults and $2 for children write an expression that gives the total cost for adults and children what is the total cost f
A diver is swimming 45 meters below sea level his friend is on the boat at sea level how far apart are they
can you make 4 different sentences focusing in each split digraph :ae oe ee ie