kaileymaye12 kaileymaye12
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

strawberry’s cost $11.94, what is the cost of eight pounds?

Respuesta :

prettymuch60 prettymuch60
  • 04-01-2019
$95.52 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

if am a loser in drawing will i be able to draw in 2 years?​
illustrate the <PAT and <LAB are vertical angle?​
VERY EASY, WILL GIVE 50 POINTS FOR CORRECT ANSWER ASAP AND WILL GIVE BRAINLIEST.
I will mark brainliest!
The dot plot below represents how long it takes students in a 7th grade math class to get to school every morning. SOMEONE HELP PLZ GIVING OUT BRAINLEST
VERY EASY, WILL GIVE 50 POINTS FOR CORRECT ANSWER ASAP AND WILL GIVE BRAINLIEST.
Can someone help me please
What is one way that Sandra Cisneros captures the idea of multicultural voices in American literature in the short story "Mericans"? through the creation of the
how is making stuff with mud is science?? someone plss helpp plss​
Which of the following statements correctly describes the relationship between volume and temperature( moles and pressure of gas are constant)