jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

What states made up the upper south?
Please help with the 4th one
why do we need both a small and large intestine?
A coelom is _____. a. an arrangement of organs b. a cavity filled with fluid c. layers of tissue d. an inner lining of tissue
how does the slope of a road affects a persons driving
what effect does an increase in atmospheric carbon dioxide, the most common greenhouse gas, have on global warming?
Cold packs are designed to become very cold when activated. When the pack is activated, a chemical reaction occurs to make the temperature of the cold pack decr
What is the scientific notation of 6,780?
According to Montresor, he decides to seek revenge against Fortunato because Fortunato __________. A. attacked him with his fists B. injured him more than a tho
If atoms are made up of smaller particles, such as protons, neutrons, and electrons, then why are atoms considered the smallest particles of an element?