MuntazerMehdi9746 MuntazerMehdi9746
  • 02-02-2019
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 apples for $3 and 3 oranges for $4 if pete buys 12 apples and 12 oranges how much will it cost

Respuesta :

yialefi
yialefi yialefi
  • 03-02-2019
4 apples = $3
12 apples =$9

3 oranges=$4
12 oranges=$16

9+12=$21
Answer Link

Otras preguntas

3)a beaker has a mass of 12g what is the mass of this beaker in decigrams
what is a solution set for xsquared+ 3X-4=6
Question 1.Which was a cause of the French Revolution? The French king did not want to support the American Revolution. Napoleon had invaded France and intended
1. Which words make up the adjective phrase in this sentence? Snow throughout April was quite a surprise this year. A. quite a surprise B. this year C. Sno
What number fills in the blank to complete the factorization of 3x + 24? (x + 8)
Question 1.Which was a cause of the French Revolution? The French king did not want to support the American Revolution. Napoleon had invaded France and intended
mt. bona is 16,500 feet. what is the height of mt. bona rounded to the nearest ten thousand feet
most mechanical digestion takes place in the __________. esophagus small intestine large intestine mouth
The majority of immigrants from Asia have settled A.on reserves B.in Quebec C.in British Columbia D.along the Canadian Shield
When graphing a linear inequality, what does a dashed boundary line indicate? these are my choices for this question. A. The solution does not include any of t