yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

Why should you choose why should you choose wire with a thinner insulation?
You paid $9.60 for 4 pounds of potatoes. What is the unit cost of the potatoes?
how did children address their parents in colonial times.​
Name 5 Major Events in American History that influenced the Modernist Movement
A(n) ______ has moving mechanical parts, which makes it less reliable than solid-state drives, but its metal platters are sealed inside an airtight case, so it
What's the color? First person gets Brainlist. Just trying to help give you points I forgot to put the picture on the other one so don’t answer on there.
The Korean War and the Cuban Missile Crisis are most closely associated with A) communist aggression B) religious tensions C) the overthrow of monarchies D) th
use the numbers 1-10 to fill in the blanks and find the length of the hypotenuse. Can you find any combination that creates a integer hypotenuse​
68 - 14 = 82 what did I do wrong on this problem​
like terms for 3xy 2x -5xy 4 7y xy -3