jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

what expression shows how to break apart 5×617
how many bacterium can fit into an animal cell
1. Describe the business you chose, and explain your reasons. Based upon what you know about it, what type of business do you think it is: a sole proprietorship
Guys can someone help me with these problems please?
What is cultureal diffusion
Selena buys several shares of stock at $32 per share and sells them at $28.32 per share. What is the percent of decrease in the price of the stock? A. 12.0% B
What makes a natural resource so valuable?
How does Washington Irving"s use of the third-person omniscient narrator in "The Devil and Tom Walker affect the meaning and development of the story?
What is the expression in factored form? x2 + 14x + 48 A. (x + 6)(x - 8) B. (x + 8)(x - 6) C. (x - 8)(x - 6) D. (x + 6)(x + 8)
50 POINTS!!!!!!! The pump used to fill the water tank on a fire truck takes 40 minutes to fill the tank. If the pump sending water to the hose is on, it takes 6