moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

If y varies directly as x and z, and y=8/3 when x=1 and z=4 find y when x=6 and z=3
The value 5 is stored in a signed (2's complement) integer. The bits are shifted 4 places to the right. What is the resultant value (in decimal)? 0.3125
This lab will require a power supply but what kind of power supply? This will be very important to the lab as the wrong power supply setting means a correctly a
Which of the following describe an angle with a vertex at Y? Check all that apply. O A. _ZXY B. ZZYX O C. ZXYZ D. ZXZY
Which expression is equivalent to -12 (3x-3/4)? a. -36x-8 b. -36x+8 c. -36x-9 d. -36 x+9
What number should be removed from the list {1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13} so that the mean of the remaining numbers is 7.25?
Assign numMatches with the number of elements in userValues that equal matchValue. userValues has NUM_VALS elements. Ex: If userValues is {2, 2, 1, 2} and match
3) If today is Friday, what day ofthe week was it 59 days ago?​
What number should be removed from the list {1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13} so that the mean of the remaining numbers is 7.25?
What is the equation of the line perpendicular to Y-3x+1 that passes through the point (12,-6)? y=x+1 3x + 2y = 24 3x + 2y = 6 2x - 3y = 42 2x - 3y = -48 Help p