Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Which best describes the colonists’ view of their relationship with the British government?
Explain what is meant by the term pollination (2 marks)
Algebra help please?
Use matrices to determine the coordinates of the vertices of the reflected figure. Triangle GHI with vertices G(-1,7) H(8,1) I(4,-5) reflected over the y-axis
What is the measure of the central angle of a circle with radius 24 ft that intercepts a 10 ft arc? Use 3.14 for π . Round the answer to the hundredths plac
Which statements are true about the polynomial function?
how can you show that a situation represents a proportional relationship?
Models are often used to represent very small objects or very large objects. Why is it also useful to create life-size models of some objects?
The ______ energy of the Sun is converted into _______ energy by the plants.
At the end of the section Jeannette mom says just tell the truth that simple enough is it that simple to tell the truth explain