RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

what describes the solvent in any solution
what is the cubic root of - 250
In what respect does an atom of magnesium differ from a magnesium ion (Mg^{2+})? (A)The ion has a more stable electronic arrangement than the atom. (B)The pos
In little Marsden the population is 17 222. The men and women together total 9142 and the women and children together total 13 201. There are ...... Women There
what are two human uses for mosses?
Why was there growing involvement of the USA in Europe in the years 1945-48 ??
If the function h(x) represents the number of full hours that it takes a person to assemble x sets of tires in a factory, which would be an appropriate domain f
In a sale, normal prices are reduced by 12% The sale price of a digital camera is £132.88 Work out the normal price of the digital camera (3marks)
What is the electron configuration of helium
What is the main idea of Truman's statement about the use of atomic weapons