citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

A _______ is the range in which the music is presented. A. hemiola B. register C. head D. sequence
Which of the following was NOT an impact of the Civil War? a. the emancipation of the slaves b. the assassination of the president c. the death of over 600,0
was feudalism beneficial to king
Which sentence is a complex sentence? a. I made that statement before I had thought things through. b. He purchased from the vendor a set of boots with metal
What is common to all elements in the same group in the periodic table? They have the same number of neutrons They are all nonmetals They have the same numb
each is a step in beginning a persuasive essay except a choosing topic b forming the thesis statement c finding supporting facts d persuading the audience
Which best explains the caste system? A. a Buddhist idea that each person has many lives until they reach spiritual perfection B. the belief that the essenti
what is the mass of 9.0 x 10^17 molecules of He gas at STP
_______ are on chromosomes in the nucleus of a cell. A. Genes B. Mutations C. Traits D. Alleles
If you see a diseased plant, it is most likely in the _____ stage of its life cycle. a. adult B: death C: growth D: beginning