TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Is pi rational?? helppppp
Simplify the expression -5(yz+ 2) - 9yz + 1+ y^2
Write the equation of the line, with the given properties, in slope intercept form slope = -2, through(-4,7)
what organisms have no seeds and no specialized tissues?
Which is the best definition of point of view in fiction? A. The events that happened before the main action B. The perspective through which a story is told C.
When testing water for chemical impurities, results are often reported as bdl, that is, below detection limit. The following are the measurements of the amount
How many moles of CO2 are produced if 6 moles of O2 are used? C6H12O6 + 602 + 6CO2 + 6H2O
Half an hour after Ötzi dined, the killer came along and shot him in the back from a distance of almost 100 feet. The arrow went under his left armpit... a woun
Which equation matches the graph shown? A.y=(x-2)(x-1) B.y=-(x-2) (x+1) c y= -( x+2) ( x*1) D. y= ( x-2) (x+1)
Wiki used by students and staff of Charles Sturt Library