brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

process of photosynthesis​
When should hands be washed during food prep to avoid cross-contamination.
in vision, the ____ stream controls identification of an object, and the ____ stream controls action toward the object.
The annual "Sacred Run" is ___ A. open to people from all over the world B. is organized for people of Native American descent C. undertaken by mostly spiritual
Ronald spent $123.45 on school clothes. He counted his money and discovered that he had $39.55 left. How much money did he originally have?
In the context of automation strategy, what is a Center of Excellence?
Emily has been considering the purchase of a used car that costs $11.656. How much money does she need to make in order to comfortably afford to buy the car?
The term solution is related to the word solve what do you think a solution might be
position number 1 6 2 7 3 8 4 9 n ? Consider the sequence in the table. Which formula gives the number that would be in the nth position of the sequence? A) 5n
algebra question pleaseeee help