zay7865 zay7865
  • 04-10-2019
  • Mathematics
contestada

Kim sales necklaces to earn extra money. She charges $10 per necklace for material and $2.75 per hour to make unique gills. How much would lwo necklaces cost together it one takes her an hour to make and the other three hours to make

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 04-10-2019

Answer:

31.00

Step-by-step explanation:

10+2.75=12.75

10+2.75*3=18.25

Answer Link

Otras preguntas

Katie only drinks on the weekend, and she typically consumes 4-5 mixed drinks during the first two hours, when she is out with her friends. This drinking patter
Complete the equation so it has one solution of x = 5. 4(5x-4)=4x+___________
In the following equation, what are the possible values for c and d?
Which of the following is a good scientific question?​
A rectangular eraser is 2^10mm long and 2^5mm wide. Write an expression for the area as a power of 2.
0.5 and 74 are integers yes or no
what is the value of x?
If you could have a super power what would it be ME: invisibility ps. it could be multiple
write an equation of the line that passes through the given points (-1,5) and (4,0)
Is the present participle of the infinitive: to work "working" or "work"? this is probably a silly question but im not good at english im asking this again beca