Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

Which is mostly likely why many scientists reject the cold fusion theory
In the mid-1960s scientists created the two person Gemini spacecraft that achieved many things in space. This new three person spacecraft took Americans to the
What did the Central and Union Pacific build? transcontinental railroad transcontinental highway transcontinental trail transcontinental path
Sarah tried to erase the files full of illegal __________ in her computer before the police arrived, but she was too late.
how do I find X. please help
Forensic nursing is a medical-specialist career that grew out of a response to divorce in society. True False
How much work would be needed to raise the payload from the surface of the moon (i.e., x = r) to an altitude of 5r miles above the surface of the moon (i.e., x
Help! Please! Thanks
a fudge recipe calls for 1/2 cup of cocoa if only 1/2 of the recipe is made to how much cocoa should you use
Which class of molecules contains the amino group, NH2 (A) sugars (B) water (C) proteins (D) hydrocarbons