tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Good evening! Can someone please answer this, ill give you brainliest and your earning 50 points. Would be very appreciated.
Need lots of help today image below more questions to come
the length of a rectangle is 3 meters more than twice its width what is the width of the rectangle if the area is 9 m^2. pls help. solve by using applications o
Explain the advantages and disadvantages of a non-linear rate structure.Please, help!​
What does the light independent reaction make? (Multiple Choice) Water Carbon dioxide Sugar Light energy
In recent years, the cost for renters insurance has decreased annually. Would you expect this trend to continue? Why or why not?
which value is a solution for the inequality 9 _> 1/2 x?helpppp pls
The following data points represent the number of children in each household in Cam's neighborhood. 0, 0,6,3,1,5, 0, 2,0 How many households in Cam's neighborho
Write any two differences between series combination and parallel combination of cells.​
Please help! I will mark brainliest