becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

P÷✓2=✓t/r+qexpress t in the terms of p and q​
write a paragraph on how society come into existence​
What the step in the Writing Process
what do you mean by thick pile of volcanic materials??
Please guys help to solve this problem​
Can someone explain how to do this please?
Balance the equation of. _C + _O2 -- _CO
Can x3 – 3x + 1 be the quotient on division of x5+ 2x3 + x – 1 by a polynomial in x of degree 3? Justify​
what did Father threaten to do?? please tell the answerEnglish class 9 chapter the little girl​
A planet has a circular orbit around a star. It is a distance of 53,000,000 km from the centre of the star. It orbits at an average speed of 49,000 km/h. How ma