flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

what is 1.44 as a fraction
Which of the following examples is not grounds for losing ones american citizenship? a. attaining citixinship in another country such as great britian b. marr
What is some information about early man?
Denise is constructing a square. she has already used her straightedge and compass to construct the circle, lines, and arcs shown. what should denise do for her
Help I don't know any of this Which of the following is a not a rational number? _ 1.3 3.1415... 5.25 __ 0.66
the cost of ken s car wash was $ 23.95 if he wants to give his detailer a 15 % tip about how of tip should he leave
3 7s of 56 .................................................
studying mathematics in the night is better than the morning study and why? give me your opinion please share it with me i'm thinking to study math at night but
How did slavery support mercantilism in Great Britain?
how do you estimate 52% of 10