anna23930
anna23930 anna23930
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

GETS BRAINILST!!!!The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4: lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb $1 $1 $1 True False

Respuesta :

21savannahsimmons
21savannahsimmons 21savannahsimmons
  • 03-12-2019

Answer:

I believe the answer is false because there is no facts that say true.

Answer Link
tpvosburgh
tpvosburgh tpvosburgh
  • 16-10-2020

false

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

System in which scarce resources and social rewards are distributed on the basis of ascribed statuses.
igneous rocks are made from?
Please Help! I will give Brainliest
Slope-rate of change- “if there were 12,000 in the Atlantic Ocean in 1950 and there are 3,600 dolphins today, what is the yearly rate of change?” I don’t even k
what is 102.3 divided by 4.7 estimated answer
Why weren't the british successful in capturing charleston the first time? quizlet?
how many rules did goerge washington carver live by
Which product is made using bacteria A. The cheese on pizza B. The cork in a bulletin board C. The Seaweed in sushi D. The latex in gloves
Which two values of x are roots of the polynomial below? x2 - 11x + 13
which of the following risk factors has the most immediate impact on a person's health ?