sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

The Warsaw Pact was developed by the Soviet Union MAINLY as a response to which event? A. the capture of American spy Francis Powers B. the division of Germany
Which equation is correct? O a 52 x 7 = 50+ 2 × 7 Ob b 52 x 7 = 50 x 7+2 Oc 52 x 7 = 50 x 7+2x7 Od 52 x 7 = 500 ×7+2×7
match it to the correct answer
An airplane flies from City 1 at (0, 0) to City 2 at (33, 56) and then to City 3 at (23, 32). What is the total number of miles it flies? Each unit represents 1
Find the m < A ? A.80 B.145 C.105 D.70
After the soviet union collapsed, it was replaced by.
Select the TWO main reasons students begin to smoke. for relaxation peer pressure advertising to improve grades
It’s just fill in the blank please help LOL
Match the average rates of change of f(x) to the corresponding intervals. -3 -8 -7 [-5, -1] [-4,-1] [-3, 1] [-2, 1]
Change the subject and verb to plural for yo diogo “burnish dìas” a mis vecinos