zah1234
zah1234 zah1234
  • 04-01-2020
  • Mathematics
contestada

ASAP I need help 10 points

ASAP I need help 10 points class=

Respuesta :

WoIfKing
WoIfKing WoIfKing
  • 04-01-2020

Answer: Mitzi can buy 8 pounds of strawberries.

Step-by-step explanation:

when you divide 6 by 0.75 you get 8. So your answer is 8 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
WRITE EACH RATE AS UNIT RATE. 162 WATER BOTTLE IN 9 CASES=
How to solve mufti step equations 6a+5a=-11
how to solve 0.01x+0.07y=0.22 and 0.03x-0.05y=0.14 by substitution
What does this mean?The levying money for or to use of the crown by pretense of prerogative,without grant of parliament, for long time, or in other manner than
Tim solved a system of linear equations. He found that an infinite number of points satisfied the system. What do you know for certain is true about the two lin
A mountain climber camped at an elevation of 18,492 feet. the following day the climber descended 2,516 feet to another campsite. Type a numerical expression
Express 230 in scientific notation
5.815 + 6.021 as a mixed number
plz help with this french hw plzzz