xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

How did the Seminoles differ from John Ross's Cherokee tribe in their response to the Indian Removal Act? A. The Seminoles elected members of their tribe to Con
please help !! im so confused lol
Find z within the problem.
is 17/14 irrational ……………………..
4x + 10y = 2 -4x + 8y = 16
solve the following equation for a 4x + 14 = 10x + 8 X=
Attention plays an important role in moving information from one’s __________ to one’s __________. A. Short-term memory. . . Long-term memory B. Sensory memory.
What part of the cortex processes the information from our skin?.
Dadaists believed that art is created at the will of the artist, ________________________. A. Not to please society b. Not at the perception of the masses c. No
Bill has 40 tennis balls, Sam has 60 tennis balls and Max has 50 tennis balls. What is the ratio of Bill, Sam and Max's tennis balls? Give your answer in its si