issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

What is significant about Gatsby keeping watch over Daisy at the end of the chapter? In the Great Gatsby
Why is the enlightenment considered the turning point in world history
How many hawksbill turtles are left in the world?
Which decimal is equal to 7/10?A. 0.71B. 0.7C. 0.07D. 0.071
Suppose x + y = 6 and xy = 4. Find the value of x² y + xy² without solving the equations.
There were 75 rocks is Boxes A,B, and C. After moving 28 rocks fro Box A to B, 24 rocks from B to C, and 19 rocks from C to A,there was an equal number of rocks
when did fair trade start
What is x+y+4x-3x+2y+ 3y
how do i change a trapezoid into a rectangle
What is a federal scout