bhaskarmeera bhaskarmeera
  • 01-03-2020
  • Mathematics
contestada

please help me with this problem thank you so much!!!

please help me with this problem thank you so much class=

Respuesta :

ap1216 ap1216
  • 01-03-2020
The last step is the solution simplified
Ver imagen ap1216
Answer Link

Otras preguntas

A 3-gallon bottle of bleach costs $13.92. What is the price per cup?
If you had a 0.5 M KCl solution, how much solute would you have in moles, and what would the solute be? Since KCl has a molecular weight of 74.5, how many gram
What is the first step to take to help reduce pollution? A. Donate money to an organization that works to fight water and air pollution. B. Gain information abo
When you are reviewing the style of an essay, what are you looking for? A - Correct use of capitalization B - Clear organization of ideas C - Correct punc
what was the name of the threory that said that is one country in a region fell to communism others would surely follow​
Please Hurry: Which of the following is an even function? f(x) = (x – 1)2 f(x) = 8x f(x) = x2 – x f(x) = 7
What advantage does printed text have over images in communicating information? O A. Print is quicker and easier to update as changes arise. O B. Print is easie
Which constitutional amendment forbids excessive bails or fines and bans cruel or unusual punishment?
The. diagram shows an event that occurs during. meiosis.What is the result of this event?​
A mother rabbit gives birth to several offspring, which are all very similar in appearance. Each of the offspring is taken to a different location. A year later