lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

Part 3: Choose a proof method. 1. Use a paragraph, flow chart, or two-column proof to prove that is the perpendicular bisector of side . Given: WZX YZX; Prove:
What is the modern periodic table of elements? A. A chart organizing all elements by their atomic mass B. A list of all elements occuring in nature C. A chart
Which cart has the greatest kinetic energy? a. m = 1 kg, v = 3 m/s b. m = 3 kg, v = 1 m/s c. m = 3 kg, v = 2 m/s d. m = 4 kg, v = 1 m/s
What is the answer to this?
The total amount of energy within an object is called __________ energy.
translate I was listening to music into Spanish by filling in the missing letters
Which of the following is not a function? PLEASE HELP 15 POINTS OR BRAINLIST
A dog runs 68 meters from one corner of a rectangular park to the opposite corner . If the length of the park is 60 meters , what is the width ?Geometry questio
metaphors about things that are found in nature
Sam's dad says he will pay a fraction of his mobile phone bill. Would Sam rather his dad paid 1/2 of the bill or the 1/3?