20klegge3
20klegge3 20klegge3
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

BRAINLIEST ASAP!! Answer number 5.

BRAINLIEST ASAP Answer number 5 class=

Respuesta :

elliottou
elliottou elliottou
  • 01-04-2020

Answer:

$8.20

Step-by-step explanation:

2x = 2.05

x is one apple

since we are looking for 8 apples, we can multiply the cost of 2 apples by 4

2.05 X 4 = 8.20

Answer Link
sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 01-04-2020

Answer:

$8.20

Step-by-step explanation:

To find out how much more we divide first:

8/2=4

Multiply price by 4:

$2.05 times 4=$8.20

i hope this helps u

pls give a brainliest and a thx

also...can u help me maybe? thx in advance :)

Answer Link

Otras preguntas

What year did Christopher Columbus find the new world?
The Union General who assumed command of the army during the last year of the war was ShermanMcClellanGrant.
write 7/10 as a sum of fractions two different ways
who invented the apple phones
It is possible for hydrocarbons to contain _______ carbon atoms. a. 2 c. 20 b. 12 d. all of the above
In the late 1800s, Jews in Russia were subject to pogroms, which were __________. a. restrictions on where Jews could live b. special taxes required only of J
Diameter of a flour tortilla is 12 inches, what is the area?
Write an equation of the direct variation that includes the point (-10,-17).
Score: The respiratory system of most insects and spiders is called the _____ system. spiracle tracheal airflow arthropod
Adam Smith wrote _____. The Wealth of Nations The Communist Manifesto Das Kapital A Vindication of the Rights of Women