leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

When light shines on a sample, each element emits specific wavelengths producing a unique fingerprint called its ______ spectra. A) infrared B) line C) raman D)
Given the functions: f(x) = 7x + 10 and g(x) = 1.75x + 10. Make a table of values for each function to determine which value of x is closest to where g(x) begi
(5x^3-6-15x) / (10+5x)? I need help please...
How did the civil rights movement affect passage of civil rights law in 1960s
Why do insurance companies charge more for women than men? Is that fair? Why or why not?
Convert bonds are formed between
What is the equation of the line that passes through the points (2,-1) and (6,1)?
What is the significance of the 1918 Bolshevik takeover?
Identify the equivalent expression for each of the expression below 3√x
an indication of delayed fuel ignition could be​