emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

Which detail best supports the central idea that Clover is disappointed with the farm? “There was no thought of rebellion or disobedience in her mind.” “Whateve
PLS HELP WILL MARK BRAINLIEST!
What does the independent variable do?
Can someone help me pls I need 5 paragraphs pls help me
14. How do the metaphors of warmth and light in lines 3-4 of Passage 4 help the reader understand the lost love that the speaker is trying to forget? A. Warmt
Chemical to thermal to electrical current?Energy conversion of corn
Pleaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaase help me
True or false: An absolute value function is an example of a piecewise function.
The government structure and powers under the articles of confederation differed from the government under the us constitution. How did the role of the governme
Does the sound wave above experience a change in pitch or loudness? Why?