first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

Why did the United States become involved in the Philippines’ affairs? to help establish a democracy in preparation for independence to fight the Spanish-Americ
list and describe two powerful forces of nature caused by plate tectonics
Which geographical feature separates two ecozones? Choose all that apply. Forest x Ocean Lake River (I choose ocean but idk another one)
What is the completely factored form of the expression 16x2 + 8x + 32?
what major factor contributed to the decline of the Federalist party after the war of 1812?
The sum of two numbers is 200 and the two numbers are in a ratio of 4:6. Find the larger number.
Help? Which of the following best describes clear-cut logging? A. It is the method by which logging mills process raw timber. B. It is the process of completely
explain how the bonding properties of carbon atoms result in the large variety of carbon-based molecules in living things
Jeremy has 3/5 as many saved texts as Ria. Jeremy has 24 saved texts. How many saved text messages do they all have?
He sought truth and became the Enlightened One who taught people a path to end suffering and reach Nirvana. Which religious leader matches this description? A.