first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

The price of bananas are $1.00. How much would 7 bananas cost ?

Respuesta :

bobbydazzle22345
bobbydazzle22345 bobbydazzle22345
  • 02-04-2020
7$ Hdddhbdbfbdjdkdjdjdjfnnf
Answer Link
noahbosse14
noahbosse14 noahbosse14
  • 02-04-2020

Answer:

$7.00

Step-by-step explanation:

Each banana is $1 and you are buying seven so you have to multiply the numbers together to get the total cost.

Answer Link

Otras preguntas

CAN SOMEONE PLEASE HELP ME WILL GIVE THANKS AND BRAINLIEST ANSWER
Please check my answers in bold. Question 1: Which of these statements has the most casual tone? Select one:a. Thanks for coming to our party. We all had a gr
Unlike Union soldiers, Confederate soldiers were negatively affected by advanced weapons. a sea blockade. a lack of nurses. the writ of habeas corpus.
Ac=3x+6 and CD=2x+14 what is the value of x
Are molecules packed most tightly together in a solid, liquid, gas, or plasma
What is the name of a evergreen tree which rhymes with a female sheep?
The tropopause is _____.
boiling point of water is 212 Fahrenheit Paul wants to boil water to make pasta right now he only has ice which is at a temperature of -4 degrees how many degre
How is the following passage from a cause-and-effect essay organized? Even if the bill is late, the date in the upper-right corner must be entered in the datab
Use the data in the table to write a multiplication story for the number fact. Solve 2x6=