swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

49 ÷ 43 = sorry guys about the bad question its actually 4 to the 9th power divided by 4 to the third power
at the city museum child admission is $5.10 and adult admission is $9.60. on thursday 132 tickets were sold for a total sale of 898.20. how many child tickets w
"Based on the figure, which pair of triangles is congruent by the Side Angle Side Postulate? A.) Triangle ABE and Triangle CBE B.) Triangle AEB and Triangle CE
which religion (Buddhism or Christianity) was more of a departure from its “parent religion”.
The Kentucky and Virginia Resolutions were written in reaction to the Alien and Sedition Acts. A) true B) false
2(2x - 4) + x = 7 whats x?
How to write expanded form 314,207
How are genes related to chromosomes?
How does an acid–base indicator react when placed in an acidic solution?
"What is the name of the ray that is opposite of ray BA? "