ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

How do you add a section break that would start the new section on the same page?
17; If you were Canadian, and you were concerned about the choice of the Canadian prime minister, you would want to best express your concerns by ___. A; Writi
Leonard wood and Theodore Roosevelt commanded a volunteer cavalry unit known as
What is the solution of the equation when solved over complex numbers? x^2+27=0
What is the answer to this? −4 1/2÷(−2 2/3) (it has to be a mixed number)
Jordan and Sharla are saving money to go on a study abroad trip. They must provide a down payment of $650 to sign up for the trip, and they can pay the remainin
Solve for x x/2-8=17
simplify the given expression below 4/3-2ia. 4/13b. 16/13c. 12+8i/13d. 12-8i/13
Whose unexpected reaction after one of George Whitefield's sermons demonstrated how powerful Whitefield's preaching style was? A. The New Light preacher Jonath
Which of the following is an example of the bottle neck effect?