ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

What is a long-term effect of the increased primary productivity of a terrestrial ecosystem? A) The ecosystem will not be able to support as many tertiary con
A baby weighing 7 pounds at birth increases weight in by 11% per month for the first 12 months how much will the baby weigh after on year?
Timothy drove his race car 10% farther using the gasoline from Smith's Station compared to gasoline from Jack's Station. After Timothy filled his gas tank at Ja
I needed answered por favor
Which of the following expressions are equivalent to 4 + (14 - 2) *First to answer gets the brainiest answer. *Answer Fast Please!!!
33) Find the volume of the triangular pyramid to the nearest whole number. A) 72 units3 B) 96 units3 C) 144 units3 D) 288 units3
What is the total area of the shape
What tribe had the greatest population
Cooper’s Storage and Shipping Company is working with a local business to package some office supplies. The supplies are packed inside a cube – shaped box with
The interior angles of a triangle have measures (2x - 5), (4– 1), and 30°What is the value of x?Enter your answer in the box.​