josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

Find 13% of $1200 1. First tell me what you are you are going to do, IN WORDS​
Label all stream order 1, 2, 3 and 4 stream on the diagram below
Begin your journey towards becoming Microsoft Azure Data Fundamentals certified with Killerdumps.com. Access meticulously prepared online practice tests, endors
Jenny measured 1/4 cup of flour and 4/9 cup of flower how many cups did jenny measure give answer in reduced terms
Can someone please help me with this question please
What is an example of Boolean value
Larry is giving his friend Julia a potted plant for Christmas which of the following could be a plot potted plant he chooses to get
Whats the overall goal of good time management
Determine the common difference of the arithmetic sequence in which a1=5 and a5=17. Determine the 21st term of the sequence
The length of an arc of a circle is 12 cm. The corresponding sector area is 108 cm². Find: a) the radius of the circle b) the angle subtended at the centre of t