madelinelujano madelinelujano
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

help me out please <3

help me out please lt3 class=

Respuesta :

279844 279844
  • 04-05-2020

Answer: you could do store A is $8 per hour, and thirteen $13 per day, store B can be $3 per hour, $18 per day

I'm not too confedent but I'm still happy to help!

Answer Link

Otras preguntas

Imagine that you are tutoring a foreign exchange student who has no understanding about what creative nonfiction is. What are some of the main points that you w
What is c in this ixl
Keisha received a $90 gift card for a coffee store. She used it in buying some coffee that costs $8.47 per pound. After buying the coffee, she had $47.65 left o
For each value of u, determine whether it is a solution to 6u-1< −19. u Is it a solution? Yes or No 5 −4 −3 8
Find the perimeter. Write your answer as a fraction or as a whole or mixed number. 1 6 km 13 wo 1 15 kr 6 13 km 6 1 km 13 1 1 1 2 3 4 6 km 13 | kilometers
Sam is renting one of two cars to go on a 300-mile trip. The first car can travel 75 miles on 5 gallons of gas. The second car can travel 240 miles on 20 gallon
estimation we are told 5 miles is 8 km. ert 68 km to miles.
When you run your Windows Form application, what is the lifespan of a global variable (also known as a "field" or "class" variable)?
Write a poem and use 4 different figures of speech
this one too!! need just 1 answer about this system