rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

Which of these are negative effects of global warming? Check all that apply
Besides a speckled chicken, what 2 other organisms show this trait?
Circle with radius 10 in.
Which expression is equivalent to V-80? -4V5 -4V5i 4V5i 4V5
Which expressions are equivalent to q+p+q+p+q
What was the impact of Executive Order 9981 on U.S. soldiers? (NMCA) A. The law required the end of discrimination in the defense industry. B. The law
the image is the question
900% of blank is 4,950
How did the events in the gulf of Tonkin threaten the separation of powers established in the u.s constitution?
HELP ASAP PLEASE!!! Which of the following is not a mineral? A. ice crystal B. halite C. calcite D. rock