kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

Which two factors are essential for a molecule to be considered polar? nonpolar bonds and asymmetrical structure, nonpolar bonds and symmetrical structure, pola
It takes 48 minutes for 7How many minutes does it take 20 people to paint 20 walls? People to paint 7 walls.
You have $15.50 to spend on pizza. A meat lover’s pizza costs $12. Each extra topping costs $0.50. How many extra toppings can you buy? Graph your solution.
If p ↔ q is true, which compound statement has the same truth value? p → q is false and q → p is true. p → q is false and q → p is false. p → q is true and q →
What is the answer to find the next two terms of this sequence 37 29 21
Help me with this please? Thanks.
Enrique and Levi together have 386 trading cards. Enrique has 221 trading cards. If Levi has C cards, write an equation you could solve to find the number of c
Which of the following processes are exothermic and which are endothermic? a) frost forms on a car window in winter; b) water condenses on a glass of ice water
what measure did Gregory the first take to increase the popes power and authority
Eric and Charles are on their high school track and field team. Eric is participating in hurdles and the javelin. For every 5 hours that Eric spends practicing