misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What makes a fish a fish
Which of the following accurately describes properties of valence? A. The greater the number of electrons an atom has to borrow or to lend, the
What was one root cause for slavery?
His hope and dream _______ finding true love. A. is B. always C. are D. with
At the start of A Midsummer Night's Dream, why can't Hermia marry Lysander? A. She is in love with Demetrius. B. Lysander does not love her. C. Her father do
which of the following is NOT an accurate description of world war ll? A it was the most widespread war in human history B it had the most advanced weapons in
Check my answer please?
I cannot figure out how to do these two questions. If someone could please show me step by step that would be awesome. Thanks in advance
what does the use of ellipses indicate in a place of writing A.an upcoming question B.a statement made with great emotion C. missing words in a quotation D.an
Use the slope formula to find the missing coordinate. R(0, _), S(-4, 2) m = 5 a. 18 b. 22 c. -22