mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Complete the sentences with the correct spelling of the missing words. John found a stray cat in the some milk. The milk The cat looked hungry and sad, so John
What are the angles called pls help!
PLEASE HELP ASAP! DO IN 5 MINUTES! WILL MARK BRAINLIEST!
Help I will give brainliest
The advertisement for aircraft below shows airplanes carrying milk What does this advertisement depict? exports of U.S. agricultural goods to postwar Europe eco
a square has a side length of (x-7) a what is the area?
Evaluate the expression: 8 ⋅ (1/2)^2
Find the equation of the line shown
If a spring extends by 3 cm when a 4 N weight is suspended from it, find the extension when the weight is changed to (a) 8 N (b) 10 N (c) 14
is we said we go for a walk every day a indirect speech or a direct speech​