athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which features help to organize ideas in this outline? Select two responses. A)a lettered list B) subheadings C)italicized words D) a roman numeral E)a sidebar
the length of a rectangle is 3 meters more than twice its width what is the width of the rectangle if the area is 9 m^2. pls help. solve by using applications o
The longer leg of a right triangle is 1 cm longer than the shorter leg. The hypotenuse is 9 cm longer than the shorter leg. Find the side lengths of the triangl
When evaluating a source for its usefulness, a writer is trying to determine if the source: A) was published recently. B) is relevant to his purpose and message
Find the perimeter. Write your answer as a fraction or as a whole or mixed number. 3 am 1 18 N zam No m N 3 3 18 m meters
Which powerful Greek city-state took charge of the Peloponnesian League and took on the Delian League?
Find the vertex of this parabola: y = -x2 + 6x – 15
Why does the DNA move through the gel when an electrical current is generated?
P(x) = x^2-4x+4 tại x =2
Why were the Chinese divided into two parties? How did this affect their unity?​