victoriiabrowwn
victoriiabrowwn victoriiabrowwn
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

how do you do this ?

how do you do this class=

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 04-06-2020

Answer:

2.

Step-by-step explanation:

I have attached the work to your problem.

Please see the attachment below.

I hope this helps!

Ver imagen Yayo5
Answer Link

Otras preguntas

equation of the line if (-4,1) and m=3
3 lemons cost $0.99. At this rate, how much would 8 lemons cost?
Which procedure requires placing the patient under anesthesia?
y-x^2=5 written in function notation
WILL GIVE BRAINLIEST A Jewelry artist is selling at an fair. It costs $135 to rent a booth at the fair. The cost of materials for each necklace is $4.00. The ar
A small aircraft starts its descent from an altitude of h = 1.4 miles, 4 miles west of the runway a. Find the cubic f(x)=ax3+bx2+cx+d on the interval [−4,0] tha
His imaged birds, and painted bowl, The purpose of the description in this line is to _____. personify the wildlife the poet sees around him use figurative lan
Which statement best describes the contrast between Wendell and his friend Ana's perspectives in Seedfolks? O Wendell describes Ana as demanding, but his accou
List two reasons why someone looking at a career in the Energy cluster might want to focus on new technology, such as energy-efficient products or sustainable e
please help ASAP !!!!!!! Puan Kartini bought (5x - 4) kg of red chillies with the price of RM3x per kg. The total payment she paid is RM192. Calculate the mass,