Bobie76 Bobie76
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

in the bakery, a container of cookies is $4.55 and contains 13 servings. divide the coins into 13 equal groups to determine the cost per serving.

Respuesta :

ttzl14 ttzl14
  • 02-09-2016
Per serving cost $0.35.
Answer Link
asyahunter2018 asyahunter2018
  • 02-09-2016
Each serving cost .35 cents.
Answer Link

Otras preguntas

1. Find the missing side length. A. 12 in B. 15 in C. 17 in D. 21 in 2. Find the missing side length. A. 25 m B. 20 m C. 75 m D. 100 m
The table shows the battery life of four different mobile phones: Mobile Phone Battery Life Phone Battery Life (hours) A 20 B 25 C 10 D 18 If 8.45% of the batte
Why did the United States go to war with Britain in 1812
The right to a trial by jury in a criminal case is outlined in which amendment?
ow many solutions does the equation 5m − 5m − 12 = 14 − 2 have? Zero One Two Many
HELP ASAP!! Which United States' president, in addition to Eisenhower, believed the federal government should play a smaller role in the economy? A) Ford B) Ca
Need help ASAP !!!!!!!
zimmerman note definition
Compared to citizens of other nations, americans are _______ involved in politics and community affairs and vote at ________ levels.
(-5x^2)^3 plzzzz help