Each packet of the cooking oil weighs 2/5th of a kilogram and one kilogram of the cooking oil costs $6.5. Sara went to the grocery shop to buy some items to stock her kitchen. If she bought 8 packets of the cooking oil, how much money did she spend? A $19.60 B $18.20 C $20.80 D $23.40